Noblaskolan Nya Hovås har lediga platser i årskurs 4 till hösten!

Vi är glada över att kunna meddela att Noblaskolan Nya Hovås kommer att kunna erbjuda några lediga platser i årskurs 4 till hösten. Vi ser ett högt söktryck till skolan och ser fram emot att kunna ge ännu fler elever möjligheten att utvecklas och nå sin potential.

På Noblaskolan Nya Hovås är varje elev viktig, och vi är dedikerade till att stötta och utmana dem på deras resa mot kunskap och framtid. Denna utökning av vår skolverksamhet är en ytterligare möjlighet för oss att skapa en inkluderande och trygg lärmiljö där eleverna kan nå sin fulla potential. Vi ser fram emot att välkomna fler elever och familjer till Noblaskolan Nya Hovås!

Vill ni ställa er i kö till Noblaskolan Nya Hovås?

Här kan ni läsa mer om köanmälan och ställa er i kö till vår skola.

Har ni frågor om köanmälan?

Om ni behöver hjälp med att ställa er i kö eller har några frågor kring hur det fungerar, hör gärna av er!